Umt Travel Health Tourism

Saç Ekimi

Saç Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi, Saç Mezoterapisi, Vitamin Takviyeleri ve Bakım Şampuanları, PRP Tedavisi

Saç Ekimi

Özel tasarlanmış mikro iğnelerle mikroskop altında sadece kıl foliküler üniteleri çıkarılır. Alım işleminden sonra, saç ekimi gerçekleştirilecek alana lokal anestezi ile uyuşturma yapılır, çizik şeklinde belli belirsiz yerler oluşturulur ve saç kökleri bu çiziklere tek tek nakledilir. Ekim sonrası saçlar klasik tekniklere göre daha yoğun ve estetik görünür.

Sakal Ekimi

Sakal ekimi saç ekimi gibi genellikle vücudun başka bir bölgesinden alınan kıl köklerinin sakal bölgesine nakil yapılmasıyla yani ekilmesiyle gerçekleştirilir. Sakal ekimi sırasında FUE tekniği kullanılır. Sakal bölgesine dökülmeyen özelliği bulunan alanlardan alınan kıl kökleri ekilir. Sakal ekimi bu bölgede yara izi olan, yanık izi, sakal kıran sorunu olan kişiler için de yapılabilir.

Bıyık Ekimi

Kimi erkeklerin genetik yapısı yüzünden bıyıkları çıkmayabilmekte ya da az çıkmaktadır. Bazen bir hastalık ya da kesikten dolayı kalıcı olarak bıyık bölgesinde kayıplar yaşanabilmektedir. Bıyık ekimi, bıyıklarının yoğunluğunu ve şeklini beğenmeyen erkeklerde, donör bölgeden alınan kıl köklerinin FUE tekniğiyle toplanarak gerekli olan bıyık bölgesine nakledilmesidir.

Saç Mezoterapisi

Saç mezoterapisi; saçın ihtiyaç duyduğu vitamin, mineral, keratolitik bazlı ajanlar, aminoasitler ve yüzey genişleticilerin saçlı deriye direkt enjekte edilmesi işlemidir. Mezoterapi yönteminin etkinliği saç ve saçlı deriye dışardan uygulanan tedavilere göre çok daha fazladır.

Şampuan ve Vitaminler

Saç ekimi sonrasındaki süreç çok önemlidir. Ekim yapıldıktan sonra saçlarınızı çok özenle bakmanız ve ekilen saç köklerinin sağlıklı bir şekilde uzaması için belirtilen sürelerde yıkayıp temiz tutmak çok önemlidir. Vitamin takviyeleri ile de saçınızın daha gür ve parlak çıkmasını sağlayabilirsiniz.

PRP Tedavisi

PRP, saç ekimiyle beraber uygulandığında, ekilen köklerin tutundurulmasında ve ekim sonrası iyileşmenin hızlandırılmasında daha iyi sonuçlar elde edilmektedir. İçerdiği doku onarıcı maddeler sayesinde kolajen dokunun gelişimini ve yara iyileşmesini hızlandırır, kök hücre gelişimini tetikler ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Sonuçta sağlıklı, parlak, saçlar oluşturmada kişinin kendi kanındaki onarıcı hücrelerden faydalanılır.