Umt Travel Health Tourism

Diş Sağlığı

Gülüş Tasarımı, Beyazlatma, Ortodonti, Diş İmplantı, Diş Protezi, Kanal Tedavisi

Gülüş Tasarımı

Gülüş tasarımı; kişinin gülüşünü zirkon kaplamalar, bonding, beyazlatma, diş eti operasyonları, köprüler, diş boyu ayarlaması ve dudak şekillendirmeleri gibi tekniklerle istenilen duruma getirilmesidir. Gülüş tasarımı yapılan kişinin diş etleri normal görüntüsüne kavuşur, dişlerin renkleri, çatlak ve kırıkları düzeltilir, dişlerin kapanışı düzeltilerek normal haline dönmesi sağlanır.

Beyazlatma

Diş beyazlatma; dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen estetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir yöntemdir. Dişler üzerindeki lekeler bazı yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi ya da sigara kullanımı nedeniyle oluşmaktadır. Düzenli aralıklarla kontrole giderek diş hekiminizin uygun gördüğü yöntemlerle diş beyazlatma işlemi yaptırabilirsiniz.

Ortodonti

Ortodontik tedavi, dişlerdeki veya alt ve üst çeneler arasındaki uyumsuzlukları düzelten tedavidir. Ortodontik tedavi ile öncelikle bozuk olan çiğneme ve konuşma fonksiyonu düzeltilir, çapraşıklıktan dolayı ağız hijyenini tam olarak sağlayamayan hasta tedavi sonrasında dişler düzgün bir şekilde dizildiği için daha rahat ve etkili bir şekilde ağız bakımını yapabilir, böylelikle dişlerin ve dişetlerinin sağlığı korunmuş olur.

Diş İmplantı

İmplantlar, diş kaybının yaşandığı bölgedeki çene kemiğine cerrahi olarak yerleştirilen, titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. Titanyum, kemiğe entegre olarak (kaynayarak) üzerine yapılacak diş için sağlam bir temel oluşturur. Daha sonra implantın üzerine yapılan porselen dişle birlikte bölgedeki diş kaybı restore edilir.

Diş Protezi

İmplant üstüne yerleştirilen protezlerdir. Kaybedilen gerek sert doku gerekse yumuşak dokuyu yerine koyabilen, estetik ve fonksiyon açısından tatminkar sonuç elde edilebilen protezlerdir. İmplant üstü protezler ; sabit ve hareketli protezler olarak sınıflandırılır. Bu sınıflandırma ; implant sayısı , lokalizasyonu ve hastanın ağız hijyeni gibi faktörlere bağlı değişmektedir.

Kanal Tedavisi

Pulpa, dişin gelişiminden, beslenmesinden ve savunmasından sorumlu, dişe canlılık veren dokudur. Pulpa, çeşitli nedenlerle iltihaplanabilir veya mikroorganizmaların yerleşmesiyle enfekte olabilir. Bu durumda, pulpa dokusunun çıkartılarak kanal boşluğunun temizlenmesi, şekillendirilmesi ve doku dostu kanal dolgu maddeleri ile doldurulması gerekir. Bu işlemler bütünü, kanal tedavisi olarak tanımlanır.